Честит първи учебен ден!

Днешният 15 септември е особен ден за всички Яворовци. Празникът ни е двоен – тържествено откриваме новата учебна 2025/2026 година и в същото време училището ни започва нов етап в своята 115-годишна история. Дългоочакваният основен ремонт превърна сградата ни в още по-приветлив и уютен дом на знанието. Ученици, учители и родители останаха очаровани от новите придобивки и иновации – кът за четене с дигитална библиотека, нови кабинети по природни науки, съобразени с последните образователни тенденции, STEM кабинети, асансьор, соларни панели – това са само части от модерната и красива обстановка, която ни посрещна.

В своята поздравителна реч директорът на училището г-н Пламен Стоилов обобщи, че всичко това превръща училището ни в едно от най-модерните и иновативни в базово отношение учебни заведения не само в страната ни, а и на европейско ниво. А в посланието си към учениците цитира древния надпис в котленското училище: “Помогни ми да те возвися!“ Пожела една успешна и благодатна година, в която учители, ученици и родители с общи усилия и взаимно разбиране и съпричастие ще изградят успешна и вдъхновяваща образователна среда.

За да споделят радостта ни, гости на нашето тържество бяха г-н Костадин Димитров – кмет на община Пловдив, г-н Хакъ Сакъбов – заместник-кмет на община Пловдив с ресор „Строителство, инвестиция и обща собственост“, професор Дора Левтерова – ръководител катедра „Педагогика и управление на образованието“ към ПУ „П. Хилендарски“, както и отец Ангел. Всички те поднесоха своите приветствия и поздравления, а отецът отправи благослов за здрава и успешна учебна година.

Специален музикален поздрав отправиха към нас гостите ни от музикално училище „Л. Каравелов“, а малките мажоретки от нашето училище, както и изпълнението на училищна група Селект – мини накараха сърцата ни да се усмихнат и преизпълнат с празнично настроение.

На всички новопостъпили ученици пожелахме да намерят не само нови приятели, но и мотивация за постигане на високи учебни резултати.

 Като финал на тържеството гостите ни и директорът на училището символично прерязаха лентата на обновената ни сграда.

Ще запомним за дълго този ден, пожелавайки си  училището да остане храм на знанието и човечността, дом на вдъхновение, гордост и надежда за всички нас!

Здрава и успешна нова учебна година!